Gimnazjum Publiczne
im. Róży Zamoyskiej
Filia Szkoły Podstawowej
im. Marii i Jana Pacześnych
w Wywłoczce

Konferencja ,,Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – wspólna sprawa, wspólna troska”.

    Dnia 10 czerwca 2014r. w Centrum Kultury Filmowej ,,Stylowy” w Zamościu odbyła się konferencja poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Obecni na niej byli pedagodzy szkolni naszego zespołu: Urszula Gondek i Renata Godzisz oraz uczennice gimnazjalne, przedstawicielki SU – Karolina Wnuk i Natalia Prus.

Celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie stanu obecnego tj. zdarzeń, statystyk, tendencji oraz rozmiaru współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dla uczniów każdego szczebla edukacji. Rzetelną wiedzę przekazało nam grono prelegentów, wśród których byli przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli z Warszawy, Prokuratury, Policji Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego, Sądu Rodzinnego i Nieletnich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Mamy nadzieję, że informacje uzyskane podczas tego spotkania zaowocują właściwie planowaną profilaktyką  oraz podjęciem odpowiednich działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom.

Pedagodzy szkolni


LAUREATKA  II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TRANSPLANTOLOGICZNEGO

,,PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE”

ALEKSANDRA BRANKIEWICZ – UCZENNICA KLASY  IIIC

GIMNAZJUM  PUBLICZNEGO W ZWIERZYŃCU

>>więcej>>


KOLOROWO  NA  LUDOWO - podsumowanie konkursu plastycznego, organizowanego przez Krasnobrodzki Dom Kultury w ramach

„Wiosennych spotkań z twórczością ludową”.

>>więcej>>


Spotkanie  komisji w sprawie rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Twórcza inspiracja – śmieci segregacja”

<<więcej>>


Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Twórcza inspiracja – śmieci segregacja”

<<<więcej>>>


Partnerstwo w projekcie „ S.O.W.A.”

<<więcej>>


100 rocznica urodzin Róży Zamoyskiej - patronki naszej szkoły

- relacja z uroczystości


„Róża Zamoyska -- ANIOŁ DOBROCI”
Podsumowanie Konkursu Literackiego i Plastycznego <<<więcej>>>


MALOWANE POEZJĄ”

15 maja, w budynku Urzędu Gminy Aleksandrów odbyło się uroczyste podsumowanie

 VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane Poezją”.

 Dwie uczennice naszego gimnazjum: Zuzanna Szklarz i Karolina Kur z klasy III B, zostały laureatkami konkursu, zdobywając równorzędne nagrody główne. Prace plastyczne dotyczyły ilustracji  dowolnie wybranego wiersza poezji polskiej.

 Niebanalny wybór poezji, ciekawe ujęcie tematu oraz nietypowa technika wykonania ilustracji zwróciła uwagę komisji oceniającej na prace dziewczyn.

W posumowaniu konkursu, przewodnicząca komisji podkreśliła, że w tej edycji poziom prac był wyjątkowo wysoki, a wybór burzliwy i niesamowicie trudny. <<<zdjęcia z  imprezy>>>

tekst:    Elżbieta Grabowska.


 
 8 lutego 2013r. w Zespole Szkół w Zwierzyńcu odbył się już po raz czternasty „KONKURS WIEDZY O ZWIERZYŃCU I PRZYRODZIE” organizowany dla klas I Gimnazjum.
W tegorocznym konkursie zwyciężyła klasa IB.[więcej>>>]
70 rocznica wysiedleń na Zamojszczyźnie

70 lat temu 27 listopada na Zamojszczyźnie rozpoczęły się akcje wysiedleńcze. W ciągu niespełna roku z zamojskich ziem wywieziono ponad 100 tys. Polaków. 
     W uroczystościach obchodów rocznicy tamtych wydarzeń wzięła udział delegacja uczniów Zespołu Szkół w Zwierzyńcu.  [Zdjęcia z uroczystości]

                                                              Dyrektor Zespołu Szkół

                                                                        Jan Czochra

Ratujemy Zabytkowe Nagrobki  Zwierzynieckiego CmentarzaZbieraj kartridże, ratuj konie

W ramach Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie w roku szkolnym 2011/2012 uczniowie   wolontariusze aktywnie zbierali zużyte tusze i tonery do drukarek. Zostały one przekazane do recyklingu, dzięki czemu nie trafiły na wysypisko śmieci. Środki uzyskane z recyklingu zostały przekazane do Klubu Gaja – jednej z najstarszych w Polsce organizacji ekologicznych – na rzecz ratowania cierpiących koni. Klub Gaja pomaga koniom przeznaczonym na rzeź, chorym lub takim, których właściciele nie chcą się już nimi zajmować. Konie przekazywane są do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, do gospodarstw oraz schronisk dla koni. Uzyskane  środki finansowe przeznaczane są na  utrzymanie, a także leczenie koni, które tego wymagają.

W I edycji Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie uczestniczyło 135 placówek oświatowych z całej Polski. W pełnym rankingu placówek nasza szkoła zajęła 13 miejsce. Łączna ilość przekazanych kartridży to 141, a ilość kartridży przyjętych do recyklingu to 80 sztuk.[DYPLOM]


Osobą odpowiedzialną za koordynowanie udziału Zespołu Szkół w Zwierzyńcu w Programie Zbieraj kartridże, ratuj konie była pani Grażyna Padyasek – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.


Bardzo dziękujemy wszystkim Organizacjom, Uczestnikom i osobom prywatnym za zaangażowanie w przeprowadzeniu zbiórki.

                                                                                                                   Grażyna PadyasekW dniu 23.09.2012 r. odbył się festyn rodzinny w Parku Solidarności w Biłgoraju. Impreza ta zainaugurowała realizację projektu „Przestrzeń SOWA w Biłgoraju (S – solidarni, O – otwarci, W – wolni, A - aktywni)”. Założeniem Projektu S.O.W.A. jest utworzenie we wspomnianym parku miejsca z zapleczem technicznym, w którym mieszkańcy, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, grupy młodzieżowe i inni będą mogli zaprezentować swoją działalność, prowadzić akcje i kampanie integrujące, jak i budować lepsze więzi ze społecznością lokalną.

Impreza ta była świetną okazją do promocji naszego zespołu szkół w środowisku lokalnym, poprzez prezentację zdjęć z życia szkoły podstawowej i gimnazjum, pracę wolontariatu oraz występ Zespołu Tańca Ludowego Zwierzyniacy.

 [Zdjęcia z imprezy >>>>]

Sławomir Galarda